Nowości
407 SI Si Fiori
407 SI Si Fiori
40,00 zł
szt.
Hugo boss 246 0
Hugo boss 246

COCO CHANEL – STYL, KTÓRY NIE WYCHODZI Z MODY

Coco Chanel urodziła się 19 sierpnia 1883r. we Francji jako Gabrielle Bonheur Chanel. Osierocona w dzieciństwie trafiła do sierocińca prowadzonego przez siostry zakonne. To właśnie tam poznała podstawy krawiectwa, które stały się podwaliną jej późniejszego życia zawodowego i kluczem do zdobycia międzynarodowej sławy.

Coco, używająca swego pseudonimu scenicznego, swój pierwszy sklep z damską odzieżą oraz kapeluszami otworzyła w Paryżu w 1913r., a zaledwie kilka lat później powstał dom mody Chanel. Zrewolucjonizowała ówczesną modę lansując stroje codzienne o sportowym kroju, do konstrukcji ubrań stosując materiały nieoczywiste jak np. miękki dżersej dotąd kojarzony z przemysłem bieliźniarskim. Za ponadczasową uważa się przede wszystkim jednak „małą czarną”, czyli wylansowaną przez Chanel krótką, czarną sukienkę bez zbędnych ozdób. 

Nieśmiertelną sławę zapewniło jej zrewolucjonizowanie światowej mody, ale sukces finansowy odniosła dzięki perfumom – Chanel N°5.  Stworzona w 1921r. przez współpracującego z Coco chemika Ernesta Beaux kompozycja zapachowa była piątą z kolei i jako pierwsza zachwyciła projektantkę i temu faktowi zawdzięcza swą nazwę. Tuż po powstaniu perfumy nie trafiły na rynek, lecz były ofiarowywane stałym klientkom projektantki podczas odwiedzin w jej butiku.

Flakonik Chanel N°5 do dnia dzisiejszego zajmuje honorowe miejsce na wishlistach milionów kobiet na całym świecie.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl